Prezentace Erste Lage ročníku 2015

V pátek 2.09.2016 v zámku Grafenegg proběhne prezentace toho nejlepšího (Erste Lagen) z ročníku 2015. Bude zde možnost ochutnat 130 Veltlínských zelených a Rieslingů z 33 vinařství. 

Každý milovník vína ví, že náročné víno potřebuje čas, aby se mohlo správně rozvinout. Vzhledem k tomu se členové asociace rozhodli uvést ročník 2015  z vinic Erste Lage na trh až v září a toto bude první možnost je ochutnat.

Erste Lage: Asociace rakouských tradičních vinařství si dala za cíl klasifikovat nejenom historicky vynikající vinice v Podunají (Kamptal, Kremstal, Traisental, Wagram) a dát tím návod milovníkům vína v rozmanitém světě vín. Bylo vybráno 62 výjimečných lokalit, které se nyní mohou pyšnit symbolem 1ÖTW. Vína z těchto vinic odrážejí typický teroirr a representují to nejlepší z Rakouska. Podmínkou jsou také prvotřídní rostliny, u nichž se klade speciální důraz na původ. I vzhledem k tomuto tato označení mohou nést pouze 2 odrůdy pocházející z těchto vinic a to Veltlínské zelené a Ryzlink.

Prezentace bude spojena s koncertem klasické hudby v jedinečné Grafenegger Wolkenturm. Royal Concertgebouw Orchestra pod vedením dirigenta Daniele Gatti a sólový argentinský violoncellista Sol Gabetta předvede repertoár zahrnující díla Schumanna, Webera a Brucknera.